banner11

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

BATISİAD istişare toplantısı ilk istişare toplantısı yaptı.

KENT SİAD'LARI 22.02.2017, 13:03 22.02.2017, 14:10
BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı
Bursa’nın en genç Sanayici ve İş Adamları Derneği olan Batı Trakyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (BATISİAD), ilk istişare toplantısını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

İstişare toplantısında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu tür STK’larda yer alanların önceliği, ben buradan ne alırım, kazancım ne olur olmamalı. Kısa vadede kazanç peşinde olanlar, sonuçta mutlaka kaybeder. Elbette bu kuruluşlar kazanç için vardır ancak, çevre, dostluk ve birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmayı düşünmek, uzun vadede çok daha büyük kazanç olur” diye konuştu.    

MİLLETİN ÖVGÜSÜNE LAYIK OLMAK ÖNEMLİ

Başkanlığını Ahmet Er’in yaptığı ve Ali Ömeroğlu, Cihat Yusufoğlu, Mustafa Salimoğlu, Mustafa Süleyman, İbrahim İsmailoğlu ve Mehmet Hüseyin’in kurucuları arasında yer aldığı Batı Trakyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin aynı zamanda istişare kurulunda da yer alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BATISİAD’ın Bursa’nın en genç sanayici ve iş adamı derneği olduğunu söyledi. Başkan Mustafa Dündar, “Bir zamanlar kendilerini ifade etmek, ben de varım diyebilmek için dernek çatısı altında birleşen insanlar, bugün artık bu ülke ekonomisine sağladıkları katkı ile isimlerinden söz ettirir oldu. Bugün de BATISİAD çatısı altında bir araya geldiler. BATISİAD, sanayici ve iş adamlarımızı tek çatı altında toplayacak bir dernek. İnşallah ortaya güzel sonuçlar çıkar. Özveriyle yaklaşmak lazım. Milletin övgüsüne, takdirine layık olmak son derece önemli. Sonuçta bizler de gerek kişi, gerek dernek olsun bir topluluğu temsil ediyoruz. Bunun bilinciyle hareket etmek son derce önemli” dedi.

DÜNDAR; “KISA VADEDE KAZANÇ PEŞİNDE OLANLAR KAYBEDER”

Yeni kurulan BATISİAD çatısı altında çok değerli sanayici ve iş adamlarının yer aldığını ifade eden Başkan Dündar, “Bursa’da çok sayıda SİAD bulunuyor. BATISİAD olarak neler üretebilir, insanımıza nasıl faydalı olunabilir, bu konularda çok iyi çalışmak lazım. Sivil toplum kuruluşlarına katılanların önceliği, ben buradan ne alırım, kazancım ne olur olmamalı. Uzun vadede ve insanımıza yönelik kazanım ne olur, o hedeflenmeli. Kısa vadede kazanç peşinde olanlar mutlaka kaybeder. Tabi ki böyle kuruluşlar kazanç için vardır ancak, çevre, dostluk ve birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmayı düşünmek, bence çok daha büyük kazanç olur. BATISİAD’ın Bursa’mız ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ER; “AMACIMIZ BURSA EKONOMİSİNE DEĞER KATMAK”

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Mustafa Gürses, BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Uludağ Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İrfan Derici, BTTDD Başkanı Ali Emin Latif’in de katıldığı istişare toplantısında konuşan BATISİAD Kurucu Başkanı Ahmet Er de, “Yıllar önce geldiğimiz bu topraklarda tutunabilmek, yaşamımızı idame ettirebilmek için yürüttüğümüz mücadelemizin sonucunda pek çok yöneticimiz, sanayici ve iş adamımız oldu. Türkiye’de son derece mutlu olduk. Bursa ve Türkiye bize sahip çıktı. Bursa’da kendimizi ifade etme özgürlüğü ve imkanını bulduk. Batı Trakya insanının, her şeyden önce dürüst ve saygın insan olduğunu herkes kabul ediyor. Şu anda çok sayıda iş adamı ve sanayicimiz var. Bizler de, bu arkadaşlarımızı bir çatı altında buluşturmak istedik ve BATISİAD’ı kurduk” dedi.

Amaçlarının, Bursa ve Türkiye ekonomisine değer katan insanları bir çatı altında buluşturup, birbirlerinin tecrübelerinden faydalanarak hep birlikte mücadele etmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Er, “Ben, aynı zamanda bizim onursal başkanımız da olan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar ve diğer tüm katılımcılara, verdikleri destek için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?