banner13

banner14

BEV’in 16. Olağan Genel Kurul’u yapıldı

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın (BEV) 16. Olağan Genel Kurulu ve Mütevelli Heyet Toplantısı BALKANTÜRK Evi’nde gerçekleştirildi.

DİĞER 08.12.2022, 16:16
BEV’in 16. Olağan Genel Kurul’u yapıldı

Aytuğ Onur’un Divan Başkanlığı ve Murat Yenginer ile Süleyman İnan’ın Divan Üyeliğinde yapılan BEV Mali Genel Kurulu’nun açılışında konuşan Aytuğ Onur, “BEV büyüyerek çalışmalarına devam ediyor. Kurulduğumuz günden bu yana heyecanımızı hiç kaybetmedik” dedi.

Faaliyet raporu ve mali tabloların okunarak kabul edilmesinin ardından konuşan BEV Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Uslu Vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Uslu, “Bize ulaşan burs taleplerinin çoğunu karşılamaya çalışıyoruz. Bursiyer öğrenci sayımızı her dönem artırıyoruz. Bursiyerlerimizin yüzde 80’i tıp ve mühendislik fakültelerinde eğitim gören gençlerimizden oluşmaktadır. Bu sayede Vakfetmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Başkan Uslu sözlerinin devamında, BEV Yurdu projesiyle ilgili bilgi verirken de “Yurtla ilgili çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu projemizi en kısa sürede başlayıp tamamlamak istiyoruz. Bütün Türkiye’ye örnek olacak bir proje. Tamamen bağışçıların katkıları ile yapılacak. Aldığımız bayağı daha yukarıya taşımak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Yurt binamız da marka projelerimizden birisi olacak” şeklinde konuştu.

Genel Kurulun dilek ve temenniler bölümünde konuşan BEV Kurucu Başkanı Naci Şahin, “Bursa’da bizim gibi bir vakıf çok az, çalışmalarımızla gurur duyuyorum. BEV bütün kamu yöneticilerinin de takdirini kazanıyor” derken, BEV Başkan Yardımcısı Fatma Küçüker de mentörlük çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Genel Kurulda son olarak konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir de dernek faaliyetleriyle önümüzdeki dönemde yapacakları aktarırken, 1 Aralık Perşembe günü Yönetim Kurulu olarak Ankara’ya gideceklerini, TBMM’de temaslarda bulunarak ekonomik meseleler ile çözüm önerilerini ileteceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19