banner13

banner14

GESİAD’ın önceliği istihdamın korunması

Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Toplantısını, video konferans yöntemiyle yaparak, gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi.

GÜNDEM 08.04.2020, 02:01 14.04.2020, 02:37
GESİAD’ın önceliği istihdamın korunması

Dünyanın tamamını etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle toplantılarını diğer STK’lar gibi askıya alan GESİAD, iletişimini aksatmadan sürdürmeye devam ediyor. GESİAD Başkanı Murat Kaya’nın yönettiği video konferansta Koronavirüsün etkileri, sektörel anlamda son durumlar, çözüm önerileri, kısa orta ve uzun vadede yapılması gerekenler üzerinde konuşuldu.

2 saati aşkın süren toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan GESİAD Başkanı Murat Kaya, “Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte öncelikle üyelerimize, milletimize ve tüm dünyaya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Alınan tedbirlere harfiyen uymak hem bizler hem sevdiklerimiz hem de toplum için hayati derecede önemlidir. Olabildiğince evlerimizde kalmaya gayret edelim. Tabi bir yandan da hayat devam ediyor. Bizler de bu süreçte üyelerimizle irtibatımızı koparmama adına böyle bir görüşme organize ettik. Bundan sonra her hafta bunu gerçekleştireceğiz” dedi

GESİAD ÜYELERİ BU ZOR SÜREÇTE İSTİHDAMINI KORUYOR

Üyeleri tek tek dinlediğini ve herkesin mevcut istihdamı korumak için yoğun çaba sarf ettiğini ifade eden Başkan Kaya, bu anlamda tüm iş insanlarına teşekkür etti. Kaya şunları söyledi: “Her iş insanının bu zor süreçte münferit olarak üzerine düşeni yaptığını düşünüyorum. Bizler de çalışanlarımızı zor durumda bırakmamak adına önlemlerimizi aldık. Bu anlamda devletimizin sunduğu kısa çalışma ödeneğinden faydalanıyoruz. Yıllık izinlerini kullandırıyoruz veya evden çalışma yöntemine geçiyoruz. Üyelerimizle yaptığımız görüşmede kimsenin personel çıkarmadığını öğrenmek bizleri memnun etti. Herkes durumun farkında, planlarını yapmış. Bu salgın çok uzun sürmezse bu süreci en az hasarla atlatacağımızı düşünüyorum.”

“KISA, ORTA VE UZUN VADELİ PLANLARIMIZI HAZIRLADIK”

GESİAD olarak yapacaklarına da değinen Başkan Kaya, “Bu süreçte ihtiyaç sahibi olan insanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Toplu bir erzak paketi organizasyonumuz var en kısa zamanda dağıtımına başlıyoruz. Bu virüs er geç bitecek ve bittiği zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. O yüzden özellikle ihracatımızın yoğun olduğu Avrupa’daki muadil iş insanı dernekleriyle mail, mektup ve video konferans yöntemiyle iletişime geçiyoruz. Bu sayede hem son durumu öğreniyor, hem Derneğimizi tanıtıyor, hem de salgın bitiminde iş birliği yapabilme adına temeller atıyoruz. Ben bu süreci, ülkece en az hasarla kapatacağımıza gönülden inanıyorum. Herkesin tedbirlere uymasını ve zorunlu olmadıkça evinden çıkmamasını tekraren söylüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19