banner13

banner14

Gıda Mühendislerinden “Yeşil Mutabakat” Adımı

Türk Mühendis ve Mimar Odalar Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Türk gıda sanayisinin Avrupa Yeşil Yeşil Mutabakatı’na uyumunu sağlama konusunda önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

GÜNDEM 04.11.2023, 10:14 22.05.2024, 06:59
Gıda Mühendislerinden “Yeşil Mutabakat” Adımı

En yüksek ihracatını Avrupa Birliği’ne gerçekleştiren Türk gıda sanayisi için yol gösterici olacak “Gıda İşletmeleri İçin Yeşil Mutabakat ve Uygulamaları” konferansında, alanında uzman isimler katılımcılarla önemli bilgiler paylaşacak.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ev sahipliğinde, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) işbirliğinde düzenlenecek olan etkinlik, 8 Kasım tarihinde Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Türk gıda sanayisinin Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uyum sağlama konusunda büyük önem taşıyan konferansta katılımcılar, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın gıda sektörüne etkileri ve sürdürülebilirlik uygulamaları hakkında güncel bilgi edinebilecekler.

Öte yandan konferansta; Dr. Mustafa Yıldız “Yeşil Mutabakat ile Gıda İşlemelerini Neler Bekliyor?” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, Çağlayan Özgür “Çevresel Sürdürülebilirlik Çözümleri ve IFA Versiyon 6’ya Geçiş”, Ezgi Dedebaş Uğur, “IFS ve Sürdürülebilirlik Programı (IFS ESG Check)” ve Sibel Taşhan Yurtseven ise “Tedarik Zincirinde, Topraktan Çatala Kadar Sürdürülebilirlik Çözümleri” gibi başlıklarda detaylı bilgiler verecek.

DURMUŞ: İHRACAT İÇİN HIZLA UYUM SAĞLANMALI

“Gıda İşletmeleri İçin Yeşil Mutabakat ve Uygulamaları” konferansı ile ilgili açıklamalarda bulunan TMMOB Gıda Mühendisleri Bursa Şubesi Başkanı Serkan Durmuş, “Bursa, gıda sanayisinde ülkemizde kilit rol oynayan illerden. Avrupa Birliği’ne yoğun olarak ihracat gerçekleştiren sektörümüzün, Avrupa Yeşil Mutabakatı gerekliliklerine hızla uyum sağlayarak, ihracatlarında bir sorun yaşamaması ve sektörde sorunsuz bir geçiş sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak, hem sektörümüze hem de meslektaşlarımıza katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki süreçte işbirliklerimizi daha da güçlendirerek, sektörümüzün bu önemli dönüşüm sürecinde başarılı olması için gayret ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19