banner13

banner14

“Kadın liderler daha güçlü roller alacak”

KAGİDER, koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı bu dönemde iş dünyasının güncel sorunlarını konu alan online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’in üçüncüsünü gerçekleştirdi.

GÜNDEM 08.04.2020, 02:40 14.04.2020, 02:34
“Kadın liderler daha güçlü roller alacak”

Panelde, İlişki Sistemleri ve Liderlik Gelişim Danışmanı Gülsün Zeytinoğlu ve İletişim Danışmanı Ahmet Akın ‘Korona gölgesindeki ilişki hallerimiz’ üzerine konuştu.

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı bu dönemde online olarak gerçekleştirdiği ‘Dijital Sohbetler’ buluşmalarında iş dünyasının güncel sorunlarını konuşmaya devam ediyor.

Bugün gerçekleştirilen ve online olarak canlı yayınlanan panelinin konusu “Korona Gölgesinde İlişki Hallerimiz” oldu. Moderatörlüğünü KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Güzin İlker’in üstlendiği panelde, İlişki Sistemleri ve Liderlik Gelişim Danışmanı Gülsün Zeytinoğlu ve İletişim Danışmanı Ahmet Akın bu süreçten farklı alanlardaki ilişkilerimizin nasıl etkilendiğine dair değerlendirmelerini paylaştılar.

ÖNCE İÇGÖRÜ, ARDINDAN KOLEKTİFİN HAYRINA YARATICI SÜREÇLER’

Gülsün Zeytinoğlu konuşmasında, bu süreçte her bireyin önce kendi ile kuracağı dürüst ilişkiden yola çıkarak, tüm ilişkilerini saygı ve sevgiyle kuvvetlendirmesi gerektiğini vurguladı: “Belirsizlik stres seviyemizi artırdığı için öncelikle kendimize her anlamda şefkatli olmaya, bedenimizi, sinir sistemimizi rahatlatmaya özen göstermeliyiz. Net, sağlam, motive, umutlu olduğumuzda, tüm ilişkilerimize bunu aynı oranda yansıtabiliriz. Hikâyemiz değişiyor. Yeni bölümü yazabilmemiz için bırakacaklarımızı, vedalaşacaklarımızı belirleyip yeni hayallere alan açmaya ve umut etmeye devam edeceğimiz bir süreç olacak bu yaşadığımız. Bu süreçten geçerken bir anlamda aşılanıyor ve kendimizi sürecin bitişindeki günlere de hazırlıyoruz. Arada es alarak, yavaşlayarak, anda olup, açık ve esneklikle öğrenmeye, dönüşmeye davet bu.”

‘KADIN LİDERLER DAHA GÜÇLÜ ROLLER ALACAK’

Ahmet Akın ise “Bu dönemde istek ve ihtiyaç kavramları arasındaki farkı da anlıyoruz. Görüyoruz ki birçok şeyi istediğimiz için almışız, ihtiyaç duyduğumuz için değil. Şimdiyse ihtiyaç farkındalığını geliştirmenin bilinci içerisindeyiz. İçinden geçtiğimiz bu süreç tüketicileri bu ayrımın farkına varmaya ittiği gibi, tüketicilerin markalardan beklentilerini de değiştiriyor. Bu döneme kadar tüketiciler markalardan, şirketlerden kendilerini tatmin eden ürün ve hizmetler sunmalarını bekliyordu. Şimdiyse çalışanlarına ne kadar değer verdikleri, onların sağlıklarını öncelikli görüp görmedikleri, bu süreçte örnek oluşturup oluşturmadıkları belirleyici. Bence yeni dönemin şirketi ekosistemi koruyan, öncü olan, çalışanlarına değer veren, yaşadıkları dünyanın sorunlarını önemseyen ve çözüm üreten şirketler olacak. Bu süreçte kadın liderlerin daha güçlü roller alabileceğini düşünüyorum.”

.

“KAGİDER Dijital Sohbetler” her salı 11.00 – 13.00 saatleri arasında yeni konuşmacılar ve konularla devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19