banner13

banner14

banner20

banner11

Rüştü Dilmen’e büyük onur

Geçtiğimiz aylarda Bursa Skal Kulübü Turizm Profesyonelleri Derneği’nin seçimli Olağan Genel Kurulu’nda ‘onursal’ başkanlığı görevine layık görülen Rüştü Dilmen’e, Skal’ın Çanakkale’de yapılan Türkiye Milli Komitesi Genel Kurulu’nda, Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu (USDF) Onursal Üyeliği görevi verildi.

GÜNDEM 26.03.2020, 20:43
Rüştü Dilmen’e büyük onur

13 – 15 Mart tarihleri arasında Çanakkale’de yapılan USDF Türkiye Milli Komitesi Genel Kurulu’nda verilen önerge üzerine, oybirliğiyle USDF Onursal Üyeliği görevine seçilen Rüştü Dilmen, Dünya turizmini temsil eden 13 kişiden biri oldu.

Dünya genelinde turizm profesyonellerini bünyesinde toplayan, 90 ülkedeki 358 şubesinde 15 bin üyeye sahip olan Skal’ın, Türkiye’de ise 7 şubesi ve binin üzerinde üyesi var.

40 yılı aşkın sürece Bursa turizmine hizmet eden ve sektörün duayen isimlerinden olan Rüştü Dilmen, 1984 yılında üye olduğu Bursa Skal’da 5 dönem boyunca 10 yıl başkanlık yaparak, Skal Milli Komitesi’nde bir dönem genel sekreterlik, bir dönem sayman olarak iki dönem görev üstlenmişti.

Rüştü Dilmen’in böylesine güçlü bir dernekte, önemli bir göreve layık görülmesi hem Bursa hem de Türkiye turizmi adına değerli bir gelişme olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19