banner13

banner14

banner20

banner11

BATISİAD, Bosna Savaşı’nın efsane komutanını ağırladı

Batı Trakyalı Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği (BATISİAD), Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in Kolordu Komutanlığını yapmış, Bosna Savaşı'nın en önemli komutanlarından biri olan emekli Albay Şerif Patkoviç’i konuk etti.

KENT SİAD'LARI 29.02.2020, 20:48
BATISİAD, Bosna Savaşı’nın efsane komutanını ağırladı

BATISİAD Başkanı Ahmet Er ev sahipliğinde Dernek merkezinde gerçekleşen toplantıda; Bursa İlahiyat Mezunları Derneği (BİLDER) Başkanı Mükerrem Özdemir ve BATISİAD Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Tarihe mal olmuş önemli bir komutanı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden BATISİAD Başkan Ahmet Er, başta merhum Aliya İzzetbegoviç olmak üzere savaşta hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet diledi.

“BOSNA’NIN BİZDEKİ YERİ AYRI”

Bosna Hersek’in Türk milletinin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Başkan Ahmet Er, “Balkanlara hitap eden bir iş adamları derneği olarak, Bursa’mıza ve ülkemize değer katmak ve Balkanlara olan ihracatımızı daha da arttırma hedefindeyiz. Bosna Hersek de Balkanlar’ın en önemli devletlerinden biri, bize de atalarımızın emanetidir. Bukardeş devletimizin her zaman yanındayız. Sizlere de Bosna’nın bağımsızlık mücadelesindeki büyük emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

BATISİAD’ın konuğu olan Emekli Albay Şerif Patkoviç de, Türkiye’yi ve Bursa’yı kendi evleri gibi gördüklerini belirtti. Bosna Hersek savaşının büyük bir sınav olduğunu söyleyen Albay Patkoviç, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlere rahmet diledi. Silahla yapılan savaşın bittiğini ancak ekonomik ve psikolojik savaşın devam ettiğini belirten Albay Patkoviç, mücadelenin sürdüğünü belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19