banner13

banner14

BEKSİAD Başkanı Yıldız; “Kalifiye elemana ihtiyaç var “

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Yönetimi, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

KENT SİAD'LARI 02.01.2021, 16:12
BEKSİAD Başkanı Yıldız; “Kalifiye elemana ihtiyaç var “

Gerçekleştirilen ziyarete, BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman Faruk Yılmaz, Başkan Yardımcısı Sedat Şengül ile Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bayezit katıldı.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerle bir araya gelen BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız yaptığı konuşmada kursiyerlere kendilerini yetiştirmeleri yönünde uyarılarda bulundu. Halk Eğitim Merkezi’nde verilen eğitiminin devamı olarak kendini geliştirmek isteyen kursiyerlere bebe çocuk konfeksiyonu sektörü olarak kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirten Başkan Ömer Yıldız, nitelikli elemanların bebe çocuk sektöründe işsizlik sorunu yaşamadığını kaydetti.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi’nin sektöre kalifiye eleman kazandırma ve temel eğitimlerin verilmesi konusunda çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Yıldız, “Pandemi süreci birçok sektörü olduğu gibi bizi de etkiledi. Bu zor döneme rağmen sektörümüzde kendini geliştirmiş, nitelikli eleman ihtiyacımız oldukça fazladır. İşini iyi yapan makineciye her zaman için bizim ihtiyacımız var. Burada aldığınız eğitimi çok iyi bir şekilde özümsemeli ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli eleman haline gelmelisiniz. Bizim yegâne ihtiyacımız yetişmiş eğitimli elamandır” dedi.

Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse de BEKSİAD Yönetim Kurulu Üyelerini kursiyerleriyle buluşturmaktan ve eğitim merkezinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19