banner13

banner14

BEKSİAD iş dünyasına örnek oluyor

Bugüne kadar pek çok ortak yardım kampanyasına imza yapmış iki kurum olan BEKSİAD ve İHH Bursa Şubesi’nin yöneticileri bir araya geldi.

KENT SİAD'LARI 12.03.2020, 01:54
BEKSİAD iş dünyasına örnek oluyor

Ziyarette, BEKSİAD üyesi işadamlarının ve İHH Bursa Şubesi yöneticilerinin katılımıyla önümüzdeki günlerde yapılması planlanan İdlib ziyaretinin detayları görüşüldü. BEKSİAD üyesi işadamları, ziyarette ayrıca Arama Kurtarma Köpeği Altar’ı da yakından görme ve mini bir eğitimine tanıklık etme fırsatı da yakaladı.

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Ömer Yıldız ile beraberindeki BEKSİAD Yönetim Kurulu, İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan ve İHH Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

“İHH İLE GURUR DUYUYORUZ”

İHH Bursa Şubesi’nin Afet Yönetim Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette konuşan BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında yürüttüğü örnek çalışmalarla İHH’nın, Türk’ün yardımseverliğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

Yapılması planlanan İdlib ziyaretinin kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini hatırlatan Yıldız, “Bizim bu güzide kuruluşumuzla sıkı bir dostluğumuz var, geçmişe dayanan. Bu dostluğumuz çerçevesinde gerek bireysel gerekse de derneğimiz aracılığıyla birçok ortak yardım kampanyasına imza atmış bulunuyoruz. Derneğimizle yılda 2 kez İHH tarafından belirlenen bölgelerdeki yardıma muhtaç çocuklarımıza yönelik giysi kampanyaları düzenliyoruz. Bunların yanında briketten ev yapımı için de üyelerimizin katkılarıyla önemli bir destek sağladık. Rabbim Suriye’de ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki mazlumların yardımcısı olsun. Bizler de karınca kararınca destek olarak; yaraların sarılmasına, acıların bir nebze de olsa dindirilmesine katkı sağlıyorsak, ne mutlu bizlere. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da her manada desteğe hazırız. Son gelişmelerden sonra, planladığımız ama ertelemek durumunda kaldığımız İdlib ziyaretimizi kısa süre içerisinde gerçekleştirmiş olacağız. Orada yaşanan insanlık trajedisini yerinde görecek ve inşallah, üyelerimizin destekleriyle inşa edilen briket evlerde yaşayan kardeşlerimizin misafiri olacağız” dedi.

500 BRİKET EVİN 110’U BEKSİAD’DAN

BEKSİAD heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan da, bölgede briket ev yapımı işinin hızla sürdüğünü, Bursa şubesi olarak 500 ev yapımını üstlendiklerini, bu evlerin 110’unun BEKSİAD katkılarıyla inşa edildiğini hatırlattı. Kaptan, yapılacak İdlib ziyaretinde BEKSİAD heyetinin, inşaatı tamamlanan evlerdeki vatandaşlara misafir olacaklarını söyledi. Hüseyin Kaptan, “Kurulduğu günden beri BEKSİAD ile ilişkilerimiz sürüyor. Yapılan bizce bazı yardımlar, karşı tarafta büyük anlam taşıyor olabiliyor. Allah nasip ederse Ramazan ayı öncesi oraya gitmeyi planlıyoruz. Orada ciddi bir göç var. Gittiğimizde yardımlarınızın, çalışmalarınızın karşılığını orada göreceksiniz. Bugüne kadarki tüm yardım kampanyalarımıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ALTAR’A HAYRAN KALDILAR

Yapılan açıklamaların ardından iki kurum yetkilileri, İHH Bursa Şubesi’nin Afet Yönetim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İncelemeler esnasında işadamları, Elazığ depreminde aktif olarak görev alan Arama Kurtarma Köpeği Altar’ın, İHH Bursa Şubesi Arama Kurtarma Ekibi’nden İbrahim Güler eşliğinde yapılan mini eğitimini de izleme şansı yakaladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19