banner13

banner14

BOSİAD ‘Çağan ile devam’ dedi

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, 7. Olağan Genel Kurulu’da ‘mevcut Başkan Rasim Çağan ile devam’ dedi. 3. kez aynı göreve seçilen Çağan, geleceğini üyeleriyle birlikte planlayan bir BOSİAD olarak çevre, mesleki eğitim ve gençlik ana başlıklarında sürdürülebilir projelere yenilerin ekleneceği bir ustalık dönemi geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

KENT SİAD'LARI 15.02.2023, 17:34
BOSİAD ‘Çağan ile devam’ dedi

Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgesi olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayicilerin bünyesinde olduğu Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BOSİAD) 7. Olağan Genel Kurul’u dün gerçekleştirildi. Genel Kurul’da kurucu üyelerden Rasim Çağan 3. kez başkanlığa seçildi.

BTSO Çok Amaçlı Salonu’nda yapılan Genel Kurul’a; Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz ile bölge sanayicileri katıldı. Divan Başkanlığı’nı Şerif Arı, Başkan Vekilliğini Abdullah Bayrak ve Yazmanlığını da Yahya Erçetin’in yaptığı Genel Kurul’da konuşan Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, “Oradaki vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Hepinizin karınca kararınca yardım ettiğinizi de biliyorum. Allah hayırlarınızı kabul eylesin. Söylenecek de çok bir şey yok ama bugün depremle gözüktüğü gibi birlik ve beraberliğimizi Bursa OSB ve BOSİAD olarak da devam ettirmemizin faydalı ve önemli olacağını düşünüyorum” dedi.

BOSİAD Başkanı Rasim Çağan da deprem felaketine değinerek başladığı konuşmasında, “On binlerce canımızı kaybettik. Türkiye, ilk günden itibaren tek yürek yaraları sarmak için çaba gösteriyor. Biz de Bursa OSB ve BOSİAD olarak deprem bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayacak yardım malzemelerini gönderdik, göndermeye de devam edeceğiz. Dayanışma ile bu zor günlerin altından kalkacağımıza inanıyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun ve geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

ÇAĞAN: MESLEKİ EĞİTİM, ÇEVRE VE GENÇLER ÖNCELİĞİMİZ

2019’da ilk göreve geldikten bu yana yaptıklarını özetleyen Çağan, şunları söyledi:

“Birçok faaliyetimiz ile birlikte 2019’u verimli bir şekilde değerlendirdik. Ancak 2020 yılının ilk aylarıyla birlikte tüm dünyayı saran koronavirüs pandemisinden biz de etkilendik. Ama bu süreçte boş durmadık. Devam ettirdiğimiz projeler ile birlikte yeni projeler için de düğmeye bastık. Bunların başında ise Z Planı Projesi geliyor. Öğrenci ve çalışan gençlerden oluşan Z Meclisi’ni oluşturduk. Gençlerimiz çalışmalarına başladı. Güzel işler yapıyorlar. Uygulamalarını ve sonuçlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sene 10. yılımızı kutlarken, daha iyi hizmet etmek ve gelecek yönetimlere sağlıklı bir çalışma modeli bırakabilmek düşüncesi ile 10. Yıl Anketi yaparak derneğimizin çalışmaları hakkında sizin düşünce, eleştiri ve katkılarınızı almak istedik. Bu anket bizim yol haritamız olacak. Sizleri ankette belirttiğiniz eksiklerimizin üzerine gideceğiz ve bu konuda etkili çalışmalar gerçekleştireceğiz. 4 ana konu önceliğimiz. Mesleki eğitim, çevre, gençler ve üyelerimizle daha sıkı ilişkiler. Bu konu başlıklarında süren projelerimize yenilerini eklemek hedefindeyiz. Üyelerinin ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarının çözülmesine destek olmak üzere faaliyetlerini sürdüren BOSİAD, bu dayanışma ile hem faaliyet gösterdiği sanayi bölgesinin kalkınmasına, bunun vesilesiyle de Bursa ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmayı odağında tutmaya devam edecektir. Pandemi nedeni ile yarım kalan projelerimizi tamamlamak adına 1 dönem daha yönetime adayız. Geçen süre içinde verdiğiniz desteklere ekip arkadaşlarım adına tekrar teşekkür ediyorum.”

Z MECLİSİ SUNUMU YAPILDI

Çağan’ın konuşmasının ardından BOSİAD’ın gençler ile ilgili en önemli projelerinden Z Meclisi ile ilgili sunum yapıldı. Z Meclisi Başkanı Görkem Koç, BOSİAD Z Meclisi’nin kurulduğu günden bu yana birçok projeye imza attığını dile getirerek, “Güçlü Sanayi Gençlerle Gelecek’ diyerek çıktığımız bu yolda bizleri destekleyen başta sanayicilerimiz olmak üzere herkese biz gençler adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Z Kuşağı bireyleri aldıkları modern eğitimlerle sanayimize katacakları vizyon ile başarılı projeler gerçekleştireceklerdir. Gençlerin heyecanı, Sanayimizin gücü ve akademinin uzun yıllardır süregelmiş bilgi birikimiyle yarınlara katkı sunacaklardır. BOSİAD Z Meclisi vizyonuyla tüm gençlere umut olduğu gibi yapacağı büyük faaliyetlerle de adından söz ettirecektir” dedi.

BOSİAD Z Meclisi Danışmanı İpek Gezer de BOSİAD Z Planı’nın, iş insanlarının Z kuşağını tanıması, gençlerin iş yaşamındaki rollerini anlaması ve geleceğe hazırlanabilmesi için planlanan bir proje olduğunu ve vizyon içerdiğini belirterek, “Z Meclisi faaliyetleri ile gençlerimiz, iş insanlarına yakın olan platformda kendilerini ifade etme fırsatı, daha kolay iş ve staj bulma imkânı, yapılan faaliyetlerde kendilerini geliştirme fırsatı ve iş insanlarının desteğindeki saygın bir kurumda yaptıkları faaliyeti CV’lerine ekleme fırsatı bulacaklar. Z Meclisi faaliyetleri firmaların dijitalleşme sürecinin hızlanması konusunda farkındalık sağlayacaktır. Kurumsallaşma sürecine başlanması ve hızlanması konusunda farkındalık sağlayacaktır. Firmalarda insan kaynakları bölümlerinin daha geniş bir çerçevede çalışması konusunda farkındalık oluşturacaktır. Yeni dönemde ücretlendirme politikalarının, saat ücreti şeklinde ücretlendirilmesi yanında, farklı yöntemlerin de uygulamaya başlanması yönünde çalışma ve düzenlemeler başlatabilir. Z Meclis çalışmalarını, üye firmalarla birlikte çalıştığımız aktif bir organizasyon olarak düşünüyoruz. Tüm BOSİAD üyesi firmalarımızdan beklentimiz insan kaynakları bölümlerinin yapmış olduğumuz faaliyetlerde bize eşlik etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek aday ile gidilen seçimlerde Rasim Çağan yeniden başkanlığa seçilirken, görev dağılımını önümüzdeki günlerde yapacak olan Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Özgür Şahin, Koray Uçar, Kerem Bayrak, Nilüfer Ayça Kurtcan Ay, Ertan Demirdüzen, Sadi Cem Türkün, Merve Özkılıç Usal, Gülçin Gülmez, Kübra Gökşimşek, Barış Turan.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Genel Kurul, 2020-2022 döneminde BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak katkı koyan Mefküre Zümbülova, Süleyman Selçuk Çelik, Meltem Turan Koylu, Haluk Arslan ve Selim Akbaş ile BOSİAD’ın Kurucu Üyesi merhum Nazım Serhatlı adına oğlu Tarık Serhatlı’ya teşekkür plaketi takdimi ile son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19