banner13

banner14

BUSİAD Başkanı Türkay: “Ramazanı iyi değerlendirmeliyiz”

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, işgücü istatistiklerinin ekonomi açısından önemli bir veri olduğunu ifade ederek, ramazan ayı ve mayıs ayının pandemi yükünün hafifletildiği bir dönem olarak iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

KENT SİAD'LARI 14.04.2021, 12:14
BUSİAD Başkanı Türkay: “Ramazanı iyi değerlendirmeliyiz”

BUSİAD Başkanı Türkay, ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek sıkı kapanmanın ardından, aşılamanın da aynı hızla devam etmesiyle, başta işgücü olmak üzere, ekonomik verilerde iyileşmenin de hızla kendini göstereceğini söyledi. Türkay, şöyle devam etti:

Pandemi yükünü hafifletirsek, esnek ve dinamik üretim kapasitemizle, dünyada pozitif olarak ayrışma potansiyeline sahibiz. Pandemi yükü hafiflemiş bir Türkiye hem iç hem dış ticarette çok hızlı yol alabilecektir. Turizm ve tarımda yaşanacak olumlu gelişmelere, yakın pazarlardan gelecek ek taleplerle yeni bir ivme kazanmamız işten bile değildir. Gelecek aylarda işgücünde ortaya çıkabilecek daha olumsuz tabloyu ortadan kaldırmanın yolu da pandemiyi hafifletme gücümüzden geçiyor.”

Türkay, ramazan ayında uygulanacak tedbirlerin acı da olsa geleceği kurtaracak nitelikte olmasını umduklarını da kaydederek, “Turizm olmazsa olmazımız. Dövizde önemli bir yere sahip. Alınacak önlemlerle güzel bir yaz geçirmek elimizde. Maske, mesafe ve hijyen ile başlayan ve aşı ile süren Covid-19 savaşını kazanabiliriz. Bunu başardığımızda başka imkanlar da açılacak önümüzde” dedi. 

Türkay, tüm İslam aleminin ramazan ayını da sağlık ve huzurla geçirmesini temenni etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19