banner13

banner14

banner20

banner11

Genç işsizlere dikkat!

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, genç işsizlikteki yüksek rakamın aşağı çekilebilmesi için istihdam imkanlarını kolaylaştırmak gerektiğini söyledi.

KENT SİAD'LARI 14.05.2021, 13:10
Genç işsizlere dikkat!

BUSİAD Başkanı Türkay, Mart 2021’e ait işgücü rakamlarını değerlendirirken, şunları söyledi:

“İstihdamda kısmi düzelmeler görülmeye başladı. 2020’yi istihdam rakamlarında kayıpla geçirmiştik. İşsiz rakamı bizim için hala belirleyici değil. İşten çıkarma yasaklarının ardından, gerçek rakamı görebileceğiz. Ancak, 15-24 yaş arası her 4 gençten birisinin işsiz olduğunu bilmek çok üzücü. Bu gençleri kazanmalıyız. Bunun en kestirme yolu da tarım ve turizmden geçer. Elbette iyi eğitimle gençlerimizi katma değer yaratacak işlerde görmek isteriz ancak bunlar zaman alır. O nedenle acilen başta turizm olmak üzere tarımda da gençlerimizi çalışma hayatına sokacak projeler geliştirmeliyiz.”

BUSİAD Başkanı Türkay, iş insanına bu yönde verilecek destekle sorunun çözülebileceğini de ifade ederek, “Gençlerin umutsuzluğa sürüklenmesi, geleceğimiz açısından olumsuz sonuçlar doğuruR” diye konuştu.

Türkay, tam kapanmanın ardından tüm sektörlerde bir canlanma görmeyi umduğunu ancak, tedbirin de elden bırakılmaması gerektiğini de dile getirdi. BUSİAD Başkanı Türkay, tüm Türkiye’nin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını da sağlıkla geçirmesini temenni etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19