banner13

banner14

NOSAB’lı sanayiciler taleplerini Başkan’a iletti

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) online yönetim kurulu toplantısını Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ın da katılımıyla gerçekleştirdi.

KENT SİAD'LARI 17.04.2020, 00:47 17.04.2020, 00:51
NOSAB’lı sanayiciler taleplerini Başkan’a iletti

NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez’in yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Aktaş, “Küresel bir problemle ulusal anlamda mücadele veriyoruz. Bu noktada sanayicilerimizin üretim ve ihracatı sürdürmek ile istihdamı korumak adına gösterdikleri gayret yadsınamaz” dedi.

Sosyal hayatla birlikte, iş dünyasını da derinden etkileyen koronavirüs, sanayicilerin de bir numaralı gündemi oldu. Bu süreçte üretimlerini devam ettirmenin yanı sıra çalışanlarını da korumak adına adımlar atan sanayiciler, salgın dönemini daha az hasarla atlatmak adına taleplerini Başkan Aktaş’a ilettiler.

“ÜRETİM YAPAN FİRMALAR YASAKTAN MUAF TUTULMALI”

Türkiye’de üretimin durmaması adına hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağından, üretim yapan firmalardaki çalışanların muaf tutulması gerektiğini ifade eden NOSAB Başkanı Erol Gülmez, “Çalışanlarımız hafta içi birlikte çalışıp, aynı servisleri kullanıyorlar. Hafta sonu da bu şekilde devam etmesinin sağlık açısından zararlı olduğunu düşünmüyorum. Fabrikalarımızda gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Tüm çalışanlarımızın ateşlerini ölçüyor ve maskelerini temin etmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

“GELECEĞİ FIRSATA ÇEVİREBİLİRİZ”

Bu süreci ülke olarak kayıpsız ve hasarsız atlatmanın önemli olduğuna işaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş da, “Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız bu salgını sorunsuz ve sıkıntısız atlatmak adına önemli adımlar atıyor. Bu süreçten sonra hayat devam edecek. Bu günleri sağlıklı geçirebilirsek, geleceği fırsata çevirebiliriz. Hükümetimiz sanayicilerimizi korumak adına destek paketleri açıkladı. Türkiye otomotiv ve tekstil başta olmak üzere pek çok alanda bir atılım yapmıştı. Bu salgın geçtikten sonra yine aynı ivmeyle devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi olarak salgın dönemini en az hasarla atlatmak adına hayata geçirilen uygulamalardan da bahseden Başkan Aktaş, “Bütün insanlık olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde herkes temkinli olmalı ve hijyen kurallarına dikkat etmeli. Salgınla etkin bir mücadele yaparken vatandaşlarımızın da yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Dezenfeksiyon çalışmalarımızı, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik gıda, erzak ve hijyen kolisi dağıtımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İzolasyonu sağlayıp, halkımızın evde kalması adına 65 yaş üstü ve evde bakımı gereken vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 20 yaş altına yönelik online platformlarda etkinlikler, tiyatrolar ve bilgi yarışmaları düzenliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından NOSAB Yönetim Kurulu Üyeleri bölgedeki son durumu ve firmalarının faaliyetlerini Başkan Aktaş’la paylaştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19