banner13

banner14

Şantiyelerde üretim durmadı

Online şekilde gerçekleştirilen İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu toplantısına, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da bağlandı.

KENT SİAD'LARI 11.04.2020, 03:39 14.04.2020, 01:56
Şantiyelerde üretim durmadı

Aktaş, toplantıda, küresel bir salgın olan Koronavirüs ile mücadele edilen bu günlerde Bursa inşaat sektörü temsilcilerinin sorun ve önerilerini aldı.

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç’ın İMSİAD Dernek merkezinden bağlanarak katıldığı toplantıya; sektör temsilcileri ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da iştirak etti.

“17 İLÇEDE HAYATLARA DOKUNUYORUZ”

Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, salgın süresince yapılanlar hakkında bilgiler verdi.

Bin 500 personel ile Mudanya’dan İznik’e, Keles’ten Gürsu’ya kadar her ilçede hayatlara dokunduklarının altını çizen Başkan Aktaş, “Beyaz Masa’da ve Alo 153’te 48 tane telefonumuz var. Önümdeki listede 4 bin 925 Alo 153 ve Beyaz Masa’dan, santralden de 4 bin 420 tane çağrı geldiği görünüyor 8 Nisan gününe ilişkin. Bugünkü daha gelmedi. Kimi evde bakım talep ediyor, kimi sıcak yemek istiyor, kimi erzak talep ediyor. Şuana kadar bu manada 150 bin civarı müracaat oldu. Bu dönemde evlerdeki iaşelerin temin edilmesi için insanlarımıza dokunmak gerekiyor. 30 bin ekmek veya süt ve süt mamülleri, 30 bin erzak kolisi ve beraberinde de 30 bin hijyen kolisi olmak üzere, çok itinalı bir şekilde dağıtım yapılıyor” diye konuştu.

“Bu süreci kazasız atlamak gayretindeyiz” diyen Başkan Alinur Aktaş, “Bu işin şakası yok. Son güne kadar aynı ciddiyetle mücadele etmeliyiz. Kolay bir süreç değil. Bu süreç birlik ve beraberlikle atlatılacak. Biz küresel bir problemle ulusal anlamda mücadele ediyoruz. Bu süreci doğru yönetirsek bizim adımıza daha güzel ve iyi olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

ŞANTİYELERDE ÜRETİM DURMADI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bu yoğun gündemi arasında Bursa inşaat sektörünün sorun ve önerilerini dinlemek için online toplantıya katılımı nedeniyle teşekkür ederek sözlerine başlayan İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç ise şantiyelerdeki üretimlerin durmadığına dikkat çekti. Andıç, “Sektör öncesinde de zor bir süreçten geçmekteydi, üstüne bu salgın hastalık geldi. Ocak ayı itibariyle işlerimiz toparlanma eğilimine girmiş, yeni projeler başlıyordu ve bu salgın ile karşılaştık. İnşaat sektörü, geçimini günlük aldığı yevmiye ile sağlayan yüzbinlerce insanımızın ekmek kapısı olduğu için, önlemlerimizi almaya çalışarak şantiyelerimizi durdurmuyor ve biz bu manada üzerimize düşeni yapıyoruz” diye konuştu.

İMSİAD bünyesindeki şirketlerin de farklı yardımlar yaptığını vurgulayan Andıç, bu zor günlerde İMSİAD’ın ve üyelerinin üzerine düşeni layıkıyla yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Online toplantıda ayrıca sektör temsilcileri de söz alarak yaşadıkları sorunları ve bu sorunlara ilişkin görüş ve önerilerini Başkan Aktaş’a iletti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19