banner13

banner14

Vekil Kılıç’tan GÖRSİAD’a ziyaret

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç, Görükle Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (GÖRSİAD) ziyaret etti.

KENT SİAD'LARI 28.08.2020, 01:59
Vekil Kılıç’tan GÖRSİAD’a ziyaret

GÖRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Çetiner ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Bilek’ten GÖRSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgi alan Vekil Kılıç, “Ülke olarak büyümekten, güçlenmekten başka çaremiz yok. Bu konuda da iş dünyamıza önemli görevler düşüyor. Hem kentimizin, hem de ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan GÖRSİAD üyelerine teşekkür ediyorum. İş dünyası büyüyen Türkiye’nin lokomotifi” dedi.

Konuşmasında; Bursa’nın önemli bir endüstri şehri olduğunu ve sanayinin her alanında önemli üretimler ve ihracatlar gerçekleştirildiğini kaydeden Kılıç, “Sanayici ve işadamı derneklerimiz de iş dünyası arasındaki birlik ve beraberliği sağlıyor. GÖRSİAD’ı da çalışmaları nedeniyle kutluyorum” şeklinde konuştu.

Vekil Kılıç’ı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden GÖRSİAD Başkanı Engin Çetiner de faaliyetleri hakkında Vekil Kılıç’a bilgi verirken, “GÖRSİAD, Görükle, Gökçeköy-İrfaniye ve Başköy bölgelerindeki sanayici ve işadamlarının üye olduğu bir sivil toplum kuruluşu. Bölgemizde otomotiv yan sanayi ve tekstil sektörleri başta olmak üzere makine ve gıda sektörlerinde de üretim yapılıyor. Marmarabirlik, Matay, Durmazlar Makine, Minteks gibi kendi alanlarında marka olmuş, tüm dünyaya ihracat yapabilen önemli firmalar faaliyet gösteriyor” diye konuştu.

GÖRSİAD’ın Başköy Sanayi Bölgesi’nin Islah OSB olma çalışmaları hakkında da Vekil Kılıç’a bilgi veren Çetiner, “Başköy Sanayi Bölgemizin Islah OSB olma çalışmalarında sona gelmiş durumdayız. Müracaatlarımızı yaptık, evraklarımızı tamamladık, iş onay aşamasında” şeklinde konuştu.

Konunun kendisine iletilmesinden memnun olduğunu ifade eden Vekil Kılıç, bundan sonraki süreç işlemleri ile ilgileneceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19