banner13

banner14

TÜSİAD Brüksel’de

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel İlişkiler ve Başkanı Can Yücaoğlu Avrupa İşdünyası Konfederasyonu BusinessEurope’un düzenlediği BusinessEurope Day etkinliği vesilesiyle 4-5 Mart tarihlerinde Brüksel’de bulundu.

ÜLKE SİAD'LARI 06.03.2020, 13:46
TÜSİAD Brüksel’de

Can Yücaoğlu Ticaretten Sorumlu AB Komiseri Phil Hogan, BusinessEurope Başkanı Pierre Gattaz ve BusinessEurope üye federasyonları Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı akşam yemeği toplantısı ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği BusinessEurope Day etkinliğinde TÜSİAD’ı temsil etmenin yanı sıra Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri ve AB Komisyonu yetkilileri ile toplantılar gerçekleştirdi.

Toplantıların yanı sıra TBMM-AP Karma Parlamento Komisyonu Eş-Başkanı Sergey Lagodinsky ve AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor ile de biraraya geldi. Görüşmelerde Suriye, göç yönetimi, küresel ekonomi, iklim ve dijital dönüşüm konuları ele alınarak, bu bağlamda diyaloğun artırılması ve Türkiye'nin AB sürecinin etkinleşmesinin daha da önem kazandığı vurgulandı. Gümrük Birliği’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri odaklı yenilenmesi sürecinin merkezi önemine dikkat çekildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19