banner13

banner14

BALKANTÜRKSİAD’dan fidan dikimine destek

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu, Balabancık köyünde düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.

KENT SİAD'LARI 12.11.2020, 23:06
BALKANTÜRKSİAD’dan fidan dikimine destek

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Orman Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Mudanya ilçesi Balabancık köyü mevkisinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri katılarak 200 fidan dikti.

Ormanların canlıların nefes kaynağı olduğunun altını çizen BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, fidan dikiminin birçok doğal afete engel olduğunu belirtti. Başkan Tunakan sözlerini şöyle sürdürdü, “Ormanlarımızın ve ağaçlarımızın birçok canlıya ev sahipliği yaptığını unutmamalıyız. Bir fidan dikmek hem bizim havamızın daha temiz olmasını sağlarken, onlarca canlıya da yuva olduğunun bilincinde olmalıyız. Gelecek yıllarda daha güzel bir dünyada yaşayabilmek için doğaya sahip çıkmak gerekiyor. Diktiğimiz fidanlar hem bize hem de çocuklarımıza nefes aldıracak. Bu gün geleceğe bir fidan bırakmanın, yeşil Bursa’mıza katkı sağlamanın sevinci içerisindeyiz. Dernek olarak bu etkinliğe katılmamıza öncülük eden Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Başat’a da teşekkür ederim” dedi.

“HER ÇOCUĞA ORMAN SEVGİSİ AŞILANMALI”

Fidan dikimi etkinliklerinin vatandaşları doğaya yakınlaştırdığını ve ormanlar ile doğa hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağladığının altını çizen BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Başat, her çocuğa orman sevgisinin aşılanması gerektiğini söyledi. Dernek üyelerine etkinliğe katılma fikrini açıkladığını ve üyelerden destek bulduğunu dile getiren Başat, “Fidan dikimi etkinliğinin gerçekleştirileceğini derneğimizin yönetimine söyledim. Yönetimdeki arkadaşlarımız da katılma fikrime destek vermekten kaçınmadılar. Korona virüs tedbirlerimizi alarak, fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Daha yeşil daha güzel bir dünyaya katkı sağladığımızın inancındayım. Kendim de bu sektörün içindeyim. Orman işletmelerimizle görüşerek bu güzel etkinliğin içinde bulunma imkânı yakaladık.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19