banner13

banner14

BEKSİAD’dan Dijital Baskı Atölyesine inceleme

BEBKA’nın ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında, BEKSİAD’ın da destekleriyle, Hüseyin Özdilek Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi’nde kurulması kararlaştırılan Dijital Baskı Atölyesinin yapımı tamamlandı.

KENT SİAD'LARI 27.01.2021, 16:50 27.01.2021, 17:01
BEKSİAD’dan Dijital Baskı Atölyesine inceleme

BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Raif Uzunboy ile Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faruk Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu heyet, bebe çocuk konfeksiyon sektörüne de önemli hizmetler verecek Dijital Baskı Atölyesinde incelemelerde bulundular.

Gerçekleştirilen projenin incelenme gezisine BEKSİAD Yöneticilerinin yanı sıra, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, BTSO Mesleki Gelişim ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Abidin Şakir Özen, Konsey Başkan Yardımcısı Sinan Topuk hazır bulundu.

Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nuri Celepci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen inceleme gizisinin ardından değerlendirmelerde bulunan BEKSİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Raif Uzunboy, BEKSİAD olarak projenin içinde yer almaktan ve eğitime katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Mehmet Raif Uzunboy, “Bu projenin okul-sanayi işbirliğine önemli bir örnek oluşturduğu düşüncesindeyim. Her sektörün kendi içinde ihtiyaçları söz konusu ve bu yönde meslek liselerinin dizayn edilmesi lazım. Burada şahit olduğumuz proje bizim de içinde olduğumuz tekstil sektörüne nitelikli, eğitimli ve son dönemde çıkan teknolojiyle eğitim aldığı için yenilikçi insanların kazandırılması açısından çok değerlidir. Kalifiye personeller hem sektörümüzün geliştirilmesi hem de ekonomiye katkısı göz ardı edilemeyecek büyüklüktedir. Sektörümüzün de bu vasıflara sahip elemanlara ihtiyacı var. Bunun yanında, çocuklarımızın eğitimine katkı sağladığımız için mutluyuz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19