banner13

banner14

BOSİAD videokonferansla toplandı

Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BOSİAD), koronavirüs tedbirleri nedeniyle yönetim kurulu toplantısı video konferans ortamında gerçekleştirdi.

KENT SİAD'LARI 08.04.2020, 02:31 08.04.2020, 14:40
BOSİAD videokonferansla toplandı

Koronavirüsün küresel bir salgın haline gelmesi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışma hayatı ve iş yapış şekillerini değiştirdi. Bu gerçekten hareketle internet ortamında bir araya gelen BOSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, toplantısını video konferans yönetimiyle gerçekleştirdi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını çerçevesinde Bursa penceresinden Türkiye ekonomisi, dış ticaretteki gelişmeler ve ülke gündemindeki güncel konular hakkında fikir alışverişlerinin gerçekleştirildiği toplantıda, Kısa Çalışma Ödeneği başta olmak üzere koronavirüs salgınının ekonomiye yönelik olumsuz etkilerinin azaltılması için devletin aldığı önlemler ve sanayicilerin bu desteklerden nasıl yararlanabileceği de görüşüldü.

İSTİHDAM KAYIPLARI YAŞAMAMAK ÇOK ÖNEMLİ!

Başkan Rasim Çağan, koronavirüs nedeniyle hem dünya hem de Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirterek, “Bu salgının ekonomiye yönelik etkilerini en aza indirmek amacıyla tüm dünya devletleri gibi ülkemizde de pek çok tedbir alındı, alınmaya da devam ediyor. Bu çerçevede, BOSİAD üyelerinin virüsün ekonomiye yönelik etkilerinden kaynaklı karşılaştıkları sorunları yakından takip etmeye çalışıyoruz. Salgının seyri tahmin edildiği gibi yaz döneminde azalabilir. Bu yüzden gerekli tedbirleri almak çok önemli. Bu süreçte özellikle devletin işletmelere sağladığı imkânlardan yararlanmak kritik konulardan bir tanesi. Umuyoruz ki çok geç olmadan salgın kontrol altına alınır. İş dünyası olarak en başta istihdam kayıpları yaşanmadan hep birlikte bu dönemi en az zararla atlatmayı ümit ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19