banner13

banner14

banner20

banner11

"Vişne Caddesi sektörün kalbi"

Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi ve Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği(BEKSİAD)’ı ziyaret ederek Başkan Ömer Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

KENT SİAD'LARI 17.08.2020, 11:33
"Vişne Caddesi sektörün kalbi"

BEKSİAD’ın çalışmaları hakkında Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar ve Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi’ye bilgi veren Başkan Ömer Yıldız, üye firmaların Türkiye’deki bebe çocuk konfeksiyonu üretiminin yüzde 80’ini karşıladıklarını söyledi. Üretimlerinin yüzde 60’lık kısmının da ihraç edildiğini belirten Başkan Yıldız şöyle konuştu; “Vişne Caddesi ile bölgemiz, sektörün üretim ve pazarlama merkezi durumunda olan çok önemli bir yer. Bebe çocuk konfeksiyon sektörünün kalbi burada atıyor. Türkiye’nin bütün illerinin yanı sıra ihracat yoluyla da 60 ülkeye ulaşıyoruz. Yılda iki kez fuar düzenliyoruz. Toplam 100 bine yakın kişiye istihdam sağlayan Bursa ve ülke ekonomisi için büyük öneme sahip sektörlerden bir tanesiyiz.”

KENDİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ

Başkan Yıldız konuşmasında, genç ve dinamik bir sektör olduklarını ve bununla birlikte ihracat, Avrupa standartları ve ürün güvenliği gibi konularda üyelerine yönelik bilgilendirme toplantılarına ve eğitimlere devam ettiklerini ifade etti. Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü denetimine geçmelerinin kendileri açısından faydalı olacağını umduklarını da belirtti. Üyelerinin eksik kalan alanlarda kendilerini geliştirdiklerinin altını çizen Başkan Yıldız sözlerini şöyle tamamladı: “Biz diyoruz ki bizi eğitin, uyarın ve yol gösterin. Her türlü işbirliğine ve iletişime açığız. İşbirliği içerisinde hareket etmenin önemine inanıyoruz.”

Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi de uzman ekipleriyle BEKSİAD’a üye firmaların her türlü ihtiyacına cevap verebileceklerini ve ortak çalışma içerisinde önemli katkılar yapabileceklerini ifade etti. Ziyaretin kendileri adına BEKSİAD’ı daha yakından tanıma fırsatı sunduğunu aktaran Hüseyin Şanverdi, BEKSİAD ile koordinasyon ile çalışarak bebe çocuk konfeksiyon sektörünü ihracatta söz sahibi haline getirmek istediklerini söyledi. Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar ise, “Personelimiz içinde her alanda uzman çalışanlarımız var. Üretim ve ihracatla ilgili konularda her türlü yardımı sunmaya hazırız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?
banner19